Biblioteka Główna, I piętro, pok. 35

poniedziałek - piątek 9.00-19.00
sobota 9.00-15.00

Rok założenia: 1992

Księgozbiór: 5 838 woluminów (stan na grudzień 2015 r.)

Czytelnia oferuje:

- książki i czasopisma dotyczące regionu radomskiego
- dokumenty życia społecznego, m.in. afisze, plakaty, programy imprez itp.
- możliwość  kserowania publikacji wydanych po 1945 roku

Do dyspozycji czytelnika jest również stanowisko komputerowe z dostępem do regionalnych baz bibliograficznych i Radomskiej Biblioteki Cyfrowej.

Użytkownicy mogą również korzystać z własnego sprzętu komputerowego oraz aparatów cyfrowych do wykonywania zdjęć potrzebnych materiałów.

Korzystanie z Czytelni Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu jest bezpłatne. Księgozbiór udostępniany jest wyłącznie na miejscu. Aktualny dokument tożsamości jest niezbędny, by móc korzystać z księgozbioru oraz stanowiska komputerowego. Zobacz Regulamin Czytelni Regionalnej.