Biblioteka Główna, I piętro, pok. 31

Kierownik: Ewa Linek

poniedziałek - piątek 9.00-19.00
sobota 9.00-15.00 (MAGAZYNY NIECZYNNE)

Rok założenia: 1922
Prasa: ok. 800 tytułów

Czytelnia oferuje:
- czasopisma codzienne, dzienniki ogólnopolskie, tygodniki, miesięczniki oraz prasę z XIX wieku
- prasę o różnorodnej tematyce; prawniczej, ogłoszeniowej, społeczno-kulturalnej, komputerowej, literackiej, historycznej, kobieco-informacyjnej, z ochrony środowiska i in.
- gazety regionalne, ogłoszeniowe, młodzieżowe i ogólnopolskie, które cieszą się dużą popularnością
- dwa stanowiska komputerowe z dostępem bazy MAK
- możliwość kserowania

Korzystanie z Czytelni Czasopism Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu jest bezpłatne. Księgozbiór udostępniany jest wyłącznie na miejscu. Aktualny dokument tożsamości jest niezbędny, by móc korzystać z czasopism oraz stanowiska komputerowego. Zobacz Regulamin Czytelni Czasopism.

Zobacz: Spis czasopism ze zbiorów Czytelni Czasopism

Czytelnicy najczęściej korzystają z następujących tytułów czasopism: „Anonse”, „Oferta”, „Praca i życie za granicą”, „Dziennik Ustaw”, „Monitor Polski”, „Dzienni Gazeta Prawna”, „Gazeta Wyborcza”, „Super Express”, „Przegląd Sportowy”, „Przekrój”, „Newsweek Polska”, „Polityka”, „Cogito”.