Biblioteka Główna
parter, pok. 17

Kierownik: Alicja Bożena Śliwa

poniedziałek-piątek   9.00-19.00
sobota  9.00-15.00 (MAGAZYNY NIECZYNNE)

Wypożyczalnia rozpoczęła swoją działalność w roku 1945. Księgozbiór liczył wtedy około 3 000 woluminów.

Księgozbiór:  10 588 woluminy (stan na grudzień 2015 r.)

Wypożyczalnia oferuje:

- literaturę piękną dla dzieci i młodzieży
- literaturę popularnonaukową dla dzieci i młodzieży
- lektury dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich
- opracowania i repetytoria dla uczniów szkół wszystkich szczebli
- 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu
- możliwość drukowania

Czytelnikiem Wypożyczalni dla Dzieci MBP w Radomiu może zostać każdy. Osoby niepełnoletnie podczas pierwszej wizyty muszą przyjść ze swoim rodzicem bądź opiekunem prawnym. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat zajrzyj: Zapisy do biblioteki.

Zasady wypożyczania książek w Wypożyczali dla Dzieci MBP w Radomiu określa Regulamin Wypożyczania Książek.