Biblioteka Główna
parter, pok. 20

Kierownik: Alicja Bożena Śliwa

poniedziałek - piątek   9.00-19.00
sobota  9.00-15.00  (MAGAZYNY NIECZYNNE)

Wypożyczalnia rozpoczęła swoją działalność w roku 1922. Liczba księgozbioru nie przekraczała 500 woluminów, a czytelnicy mogli z niej korzystać zaledwie trzy godziny w ciągu dnia.

Księgozbiór: 56 929 woluminów, w tym literatura naukowa 57 084 woluminy (stan na grudzień 2015 r.)

Wypożyczalnia oferuje:

- klasykę literatury polskiej i światowej, beletrystykę i lektury szkolne
- klasykę literatury angielskiej i amerykańskiej w oryginale
- literaturę naukową i popularnonaukową, która stanowi ponad połowę księgozbioru
- możliwość wyszukiwania interesujących pozycji książkowych w katalogu komputerowym on-line przy pomocy programu ALEPH na trzech stanowiskach komputerowych

Zasady wypożyczania książek w Wypożyczalni Głównej MBP w Radomiu określa Regulamin Wypożyczania Książek.